Infineon Technologies TLE4972AE35S5XUMA1
TLE4972AE35S5XUMA1
Part No.:
TLE4972AE35S5XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Current Transducers
Package:
6-PowerVDFN
Datasheet:
ShinYuaTLE4972AE35S5XUMA1.pdf
Description:
SENSOR CUR HALL 2000A 6PWRVDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q100
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
AC/DC
SensorType:
Hall Effect, Differential
Current-Sensing:
2000A
NumberofChannels:
1
Output:
Ratiometric, Voltage
Sensitivity:
62mV/mT
Frequency:
210kHz
Linearity:
Accuracy:
Voltage-Supply:
3.1V ~ 3.5V
ResponseTime:
700ns
Current-Supply(Max):
25mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Polarization:
MountingType:
Surface Mount
Category:
Current Transducers
Datasheet:
ShinYuaTLE4972AE35S5XUMA1.pdf
1. How to order TLE4972AE35S5XUMA1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TLE4972AE35S5XUMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLE4972AE35S5XUMA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Current-Sensing 2000A 2000A 2000A 2000A 2000A
NumberofChannels 1 1 1 1 1
Sensitivity 62mV/mT 62mV/mT 62mV/mT 62mV/mT 62mV/mT
Frequency 210kHz 210kHz 210kHz 210kHz 210kHz
Linearity - - - - -
Accuracy - - - - -
Voltage-Supply 3.1V ~ 3.5V 3.1V ~ 3.5V 3.1V ~ 3.5V 3.1V ~ 3.5V 3.1V ~ 3.5V
ResponseTime 700ns 700ns 700ns 700ns 700ns
Current-Supply(Max) 25mA 25mA 25mA 25mA 25mA