KYOCERA AVX TLJT336M016R1000
TLJT336M016R1000
Part No.:
TLJT336M016R1000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
ShinYuaTLJT336M016R1000.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 16V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric), 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TLJ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)