TE Connectivity Passive Product TLRF2B10DR015FTD
TLRF2B10DR015FTD
Part No.:
TLRF2B10DR015FTD
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TLRF2B10DR015FTD.pdf
Description:
RES 0.015 OHM 1% 1W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TLRF
ProductStatus:
Active
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Foil
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)
NumberofTerminations:
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaTLRF2B10DR015FTD.pdf
1. How to order TLRF2B10DR015FTD on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TLRF2B10DR015FTD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLRF2B10DR015FTD?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLRF2B10DR015FTD TLRF2B10DR020FTD TLRF2B10DR022FTD TLRF2B10DR030FTD TLRF3A20DR013FTE
Part Number TLRF2B10DR015FTD TLRF2B10DR020FTD TLRF2B10DR022FTD TLRF2B10DR030FTD TLRF3A20DR013FTE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TLRF TLRF TLRF TLRF TLRF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 15 mOhms 15 mOhms 15 mOhms 15 mOhms 15 mOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 170°C -55°C ~ 170°C -55°C ~ 170°C -55°C ~ 170°C -55°C ~ 170°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm)