Texas Instruments TLV170IDBVR
TLV170IDBVR
Part No.:
TLV170IDBVR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
ShinYuaTLV170IDBVR.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
  • Related Categories
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
AmplifierType:
General Purpose
NumberofCircuits:
1
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
0.4V/µs
GainBandwidthProduct:
1.2 MHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
10 pA
Voltage-InputOffset:
500 µV
Current-Supply:
125µA
Current-Output/Channel:
17 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C