Texas Instruments TLV4170IDR
TLV4170IDR
Part No.:
TLV4170IDR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaTLV4170IDR.pdf
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
AmplifierType:
General Purpose
NumberofCircuits:
4
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
0.4V/µs
GainBandwidthProduct:
1.2 MHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
10 pA
Voltage-InputOffset:
500 µV
Current-Supply:
125µA (x4 Channels)
Current-Output/Channel:
17 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)