Vishay General Semiconductor - Diodes Division TLZ11A-GS18
TLZ11A-GS18
Part No.:
TLZ11A-GS18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
ShinYuaTLZ11A-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, TLZ
RoHS:
RoHS
Tolerance:
Part Status:
Active
Power - Max:
500 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
10 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C
Operating Temperature:
11 V
Supplier Device Package:
40 nA @ 9.67 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.5 V @ 200 mA