Nidec Copal Electronics TM7EP204
TM7EP204
Part No.:
TM7EP204
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaTM7EP204.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging:
Bulk
Series:
TM-7
ProductStatus:
Active
Resistance:
200 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C