Vishay Sprague TMCHA1D684MTRF
TMCHA1D684MTRF
Part No.:
TMCHA1D684MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCHA1D684MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 680NF 20% 20V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TMCH
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9.7Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)