Vishay Sprague TMCJ0J335MTRF
TMCJ0J335MTRF
Part No.:
TMCJ0J335MTRF
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCJ0J335MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 6.3V 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
TMCJ
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
10Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)