Vishay Sprague TMCMA1C335MTRF
TMCMA1C335MTRF
Part No.:
TMCMA1C335MTRF
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCMA1C335MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 16V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
TMCM
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)