Vishay Sprague TMCMA1V474MTRF
TMCMA1V474MTRF
Part No.:
TMCMA1V474MTRF
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCMA1V474MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
16.5Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)