Vishay Sprague TMCMB0G227MTRF
TMCMB0G227MTRF
Part No.:
TMCMB0G227MTRF
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCMB0G227MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 20% 4V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.1Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)