Vishay Sprague TMCMB1C226MTRF
TMCMB1C226MTRF
Part No.:
TMCMB1C226MTRF
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCMB1C226MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Series:
TMCM
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.7Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)