Vishay Sprague TMCP1D224MTRF
TMCP1D224MTRF
Part No.:
TMCP1D224MTRF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCP1D224MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 0.22UF 20% 20V 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
TMCP
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
27.5Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.047 (1.20mm)