Vishay Sprague TMCSA1V224MTRF
TMCSA1V224MTRF
Part No.:
TMCSA1V224MTRF
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMCSA1V224MTRF.pdf
Description:
CAP TANT 0.22UF 20% 35V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
TMCS
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
38.5Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)