Taiyo Yuden TP050F103Z-B-B
TP050F103Z-B-B
Part No.:
TP050F103Z-B-B
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaTP050F103Z-B-B.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V Y5V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
LeadSpacing:
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaTP050F103Z-B-B.pdf
1. How to order TP050F103Z-B-B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TP050F103Z-B-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TP050F103Z-B-B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TP050F103Z-A-B TP050F103Z-B-B TP050F103Z-KEC TP050F103Z-KFC TP050F103Z-NAC
Part Number TP050F103Z-A-B TP050F103Z-B-B TP050F103Z-KEC TP050F103Z-KFC TP050F103Z-NAC
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance -20%, +80% -20%, +80% -20%, +80% -20%, +80% -20%, +80%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient Y5V (F) Y5V (F) Y5V (F) Y5V (F) Y5V (F)
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm) 0.087 Dia x 0.126 L (2.20mm x 3.20mm)