KYOCERA AVX TPMD687M004H0025
TPMD687M004H0025
Part No.:
TPMD687M004H0025
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPMD687M004H0025.pdf
Description:
CAP TANT
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TPM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
25mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)