KYOCERA AVX TPMY157M010R0045
TPMY157M010R0045
Part No.:
TPMY157M010R0045
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPMY157M010R0045.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TPM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
45mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.079 (2.00mm)