KYOCERA AVX TPSC337K006R0100
TPSC337K006R0100
Part No.:
TPSC337K006R0100
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPSC337K006R0100.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TPS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)