KYOCERA AVX TPSC686K010R0200
TPSC686K010R0200
Part No.:
TPSC686K010R0200
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPSC686K010R0200.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
200mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)