KYOCERA AVX TPSD227K010R0100V
TPSD227K010R0100V
Part No.:
TPSD227K010R0100V
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPSD227K010R0100V.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)