KYOCERA AVX TPSD336K025R0300
TPSD336K025R0300
Part No.:
TPSD336K025R0300
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPSD336K025R0300.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
300mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)