KYOCERA AVX TPSD476M020R0200
TPSD476M020R0200
Part No.:
TPSD476M020R0200
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPSD476M020R0200.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
200mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)