KYOCERA AVX TPSE106K050H0400
TPSE106K050H0400
Part No.:
TPSE106K050H0400
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPSE106K050H0400.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
400mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)