KYOCERA AVX TPSE476K020R0150
TPSE476K020R0150
Part No.:
TPSE476K020R0150
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPSE476K020R0150.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Series:
TPS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
150mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.169 (4.30mm)