KYOCERA AVX TPSV477M010R0100
TPSV477M010R0100
Part No.:
TPSV477M010R0100
Package:
2924 (7361 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPSV477M010R0100.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 20% 10V 2924
  • Related Categories
Package/Case:
2924 (7361 Metric)
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.240 W (7.30mm x 6.10mm)
Height-Seated(Max):
0.148 (3.75mm)