KYOCERA AVX TPSY686M010R0100
TPSY686M010R0100
Part No.:
TPSY686M010R0100
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTPSY686M010R0100.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.079 (2.00mm)