Vishay Sprague TR3A107K004C1000
TR3A107K004C1000
Part No.:
TR3A107K004C1000
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTR3A107K004C1000.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 4V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, TR3
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)