Vishay Sprague TR3B685K025C0400
TR3B685K025C0400
Part No.:
TR3B685K025C0400
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTR3B685K025C0400.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, TR3
ProductStatus:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
400mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.11mm)