Vishay Sprague TR3E106K050C0550
TR3E106K050C0550
Part No.:
TR3E106K050C0550
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTR3E106K050C0550.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
550mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.170 (4.32mm)