Vishay Sprague TR3E477K6R3C0100
TR3E477K6R3C0100
Part No.:
TR3E477K6R3C0100
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTR3E477K6R3C0100.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.170 (4.32mm)