Ohmite TRHP01A75R0F2E
TRHP01A75R0F2E
Part No.:
TRHP01A75R0F2E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaTRHP01A75R0F2E.pdf
Description:
RES 75 OHM 1% 30W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TRH
ProductStatus:
Active
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
30W
Composition:
Thick Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 180°C
Size/Dimension:
Radial Lead
Height-Seated(Max):
1.500 L x 0.670 W (38.10mm x 17.02mm)
NumberofTerminations:
1.440 (36.58mm)