Ohmite TRHV01A1004F2E
TRHV01A1004F2E
Part No.:
TRHV01A1004F2E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaTRHV01A1004F2E.pdf
Description:
RES 1M OHM 1% 30W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TRH
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
30W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 180°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.500 L x 0.670 W (38.10mm x 17.02mm)
NumberofTerminations:
1.440 (36.58mm)