Taiwan Semiconductor Corporation TS25P01G
TS25P01G
Part No.:
TS25P01G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Diodes - Bridge Rectifiers
Package:
4-SIP, TS-6P
Datasheet:
TS25P01G.pdf
Description:
DIODE BRIDGE 50V 25A TS-6P
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeType:
Single Phase
Technology:
Standard
Voltage-PeakReverse(Max):
50 V
Current-AverageRectified(Io):
25 A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1.1 V @ 25 A
Current-ReverseLeakage@Vr:
10 µA @ 50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)