Semtech Corporation TS30012-M033QFNR
TS30012-M033QFNR
Part No.:
TS30012-M033QFNR
Manufacturer:
Semtech Corporation
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaTS30012-M033QFNR.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 2A 16QFN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Function:
Step-Down
OutputConfiguration:
Positive
Topology:
Buck
OutputType:
Fixed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
4.5V
Voltage-Input(Max):
24V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
2A
Frequency-Switching:
1MHz
SynchronousRectifier:
Yes
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaTS30012-M033QFNR.pdf
1. How to order TS30012-M033QFNR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TS30012-M033QFNR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TS30012-M033QFNR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TS30042-M015QFNR SC196ULTRT SC286ULTRT SC186ULTRT SC21150ACSTRT
Part Number TS30042-M015QFNR SC196ULTRT SC286ULTRT SC186ULTRT SC21150ACSTRT
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage-Input(Max) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 2A 2A 2A 2A 2A
Frequency-Switching 1MHz 1MHz 1MHz 1MHz 1MHz