Vishay Sfernice TSM4YJ103KR05
TSM4YJ103KR05
Part No.:
TSM4YJ103KR05
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
TSM4YJ103KR05.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TSM4
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C