Vishay Sfernice TSM4YJ201KR05
TSM4YJ201KR05
Part No.:
TSM4YJ201KR05
Datasheet:
TSM4YJ201KR05.pdf
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Resistance:
200 Ohms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
NumberofTurns:
13
AdjustmentType:
Top Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Surface Mount
TerminationStyle:
Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaTSM4YJ201KR05.pdf
1. How to order TSM4YJ201KR05 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TSM4YJ201KR05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSM4YJ201KR05?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSM4YJ201KR05.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TSM4YJ201KR05 TSM4YL203KR05 TSM4YJ102KR05 TSM4YJ502KR05 TSM4YJ203KR05
Part Number TSM4YJ201KR05 TSM4YL203KR05 TSM4YJ102KR05 TSM4YJ502KR05 TSM4YJ203KR05
Manufacturer Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
Series TSM4 TSM4 TSM4 TSM4 TSM4
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C