Vishay Sfernice TSM4YJ202KR05
TSM4YJ202KR05
Part No.:
TSM4YJ202KR05
Datasheet:
TSM4YJ202KR05.pdf
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Resistance:
2 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C