Vishay Sfernice TSM4YJ503KR05
TSM4YJ503KR05
Part No.:
TSM4YJ503KR05
Datasheet:
TSM4YJ503KR05.pdf
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Resistance:
50 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C