Ohmite TUM5J3K9E
TUM5J3K9E
Part No.:
TUM5J3K9E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaTUM5J3K9E.pdf
Description:
RES 3.9K OHM 5% 5W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
TUM
ProductStatus:
Active
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.394 x 0.354 Rectangular x 0.866 L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)
NumberofTerminations:
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaTUM5J3K9E.pdf
1. How to order TUM5J3K9E on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TUM5J3K9E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TUM5J3K9E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TUM5J3K9E.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TUM5J3K9E pin diagram, TUM5J3K9E datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TUM5J390E TUM3J680E TUM15J5K6E TUM3J2K0E TUM5J3K9E
Part Number TUM5J390E TUM3J680E TUM15J5K6E TUM3J2K0E TUM5J3K9E
Manufacturer Ohmite Ohmite Ohmite Ohmite Ohmite
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TUM TUM TUM TUM TUM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 3.9 kOhms 3.9 kOhms 3.9 kOhms 3.9 kOhms 3.9 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 5W 5W 5W 5W 5W
Composition Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.394 x 0.354 Rectangular x 0.866 L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) 0.394 x 0.354 Rectangular x 0.866 L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) 0.394 x 0.354 Rectangular x 0.866 L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) 0.394 x 0.354 Rectangular x 0.866 L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) 0.394 x 0.354 Rectangular x 0.866 L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm)