Ohmite TUW15J15RE
TUW15J15RE
Part No.:
TUW15J15RE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaTUW15J15RE.pdf
Description:
RES 15 OHM 5% 15W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
TUW
ProductStatus:
Active
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
15W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±400ppm/°C
OperatingTemperature:
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.492 x 0.453 Rectangular x 1.929 L (12.50mm x 11.50mm x 49.00mm)