Samtec Inc. TW-02-03-T-S-200-200
TW-02-03-T-S-200-200
Part No.:
TW-02-03-T-S-200-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
TW-02-03-T-S-200-200.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Packaging:
Bulk
Series:
TW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
2
Pitch:
0.079 (2.00mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.535 (13.589mm)
Length-Post(Mating):
0.135 (3.429mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)
Length-Tail:
0.200 (5.080mm)