Samtec Inc. TW-03-03-G-S-200-195
TW-03-03-G-S-200-195
Part No.:
TW-03-03-G-S-200-195
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
TW-03-03-G-S-200-195.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Packaging:
Bulk
Series:
TW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
3
Pitch:
0.079 (2.00mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.535 (13.589mm)
Length-Post(Mating):
0.140 (3.556mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)
Length-Tail:
0.195 (4.953mm)