Samtec Inc. TW-03-06-G-S-200-130
TW-03-06-G-S-200-130
Part No.:
TW-03-06-G-S-200-130
Datasheet:
TW-03-06-G-S-200-130.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Pitch:
0.079 (2.00mm)
Length-OverallPin:
0.673 (17.094mm)
Length-Post(Mating):
0.343 (8.700mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)
Length-Tail:
0.130 (3.302mm)