Samtec Inc. TW-03-09-G-S-200-095
TW-03-09-G-S-200-095
Part No.:
TW-03-09-G-S-200-095
Datasheet:
TW-03-09-G-S-200-095.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Pitch:
0.079 (2.00mm)
Length-OverallPin:
0.456 (11.582mm)
Length-Post(Mating):
0.161 (4.089mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)
Length-Tail:
0.095 (2.413mm)