Samtec Inc. TW-03-10-G-S-200-100
TW-03-10-G-S-200-100
Part No.:
TW-03-10-G-S-200-100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
TW-03-10-G-S-200-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Packaging:
Bulk
Series:
TW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
3
Pitch:
0.079 (2.00mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.614 (15.596mm)
Length-Post(Mating):
0.314 (7.976mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)
Length-Tail:
0.100 (2.540mm)