KYOCERA AVX TWCB227K030CCYZ0000
TWCB227K030CCYZ0000
Part No.:
TWCB227K030CCYZ0000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaTWCB227K030CCYZ0000.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 30V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
TWC-Y
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
30 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.53Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Lifetime@Temp:
500 Hrs @ 200°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.281 Dia x 0.641 L (7.14mm x 16.28mm)