Ohmite TWM15J7K5E
TWM15J7K5E
Part No.:
TWM15J7K5E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaTWM15J7K5E.pdf
Description:
RES 7.5K OHM 5% 15W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Box
Series:
TWM
ProductStatus:
Active
Resistance:
7.5 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
15W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.787 L x 0.512 W (20.00mm x 13.00mm)
NumberofTerminations:
1.535 (39.00mm)