Ohmite TWM3J4K3
TWM3J4K3
Part No.:
TWM3J4K3
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaTWM3J4K3.pdf
Description:
RES 4.3K OHM 5% 3W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TWM
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
4.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.492 L x 0.354 W (12.50mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
1.024 (26.00mm)