Ohmite TWW10J4R3E
TWW10J4R3E
Part No.:
TWW10J4R3E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaTWW10J4R3E.pdf
Description:
RES 4.3 OHM 5% 10W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TWW
ProductStatus:
Active
Resistance:
4.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±400ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.492 L x 0.354 W (12.50mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
2.008 (51.00mm)